چرا ایتالیا؟


چرا ایتالیا؟

Home > تحصیل در ایتالیا > چرا ایتالیا؟

 شش دلیل کافی برای انتخاب کشور ایتالیا به عنوان مقصد تحصیلی


  1. تعالی: دانشگاه‌های ایتالیا، به گواهی بنیاد‌های بین‌المللی رده‌بندی آکادمیک مانندTimes Higher Education ، QS و Shanghai Jao Tong از دیرباز از مراکز عالی تحصیل در دنیا محسوب شده و مدارک آکادمیک صادر شده توسط آن‌ها در تمامی اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته می‌شوند.

  1. حرفه‌ای‌گری: دانشگاههای ایتالیایی دارای سطحی کاملا حرفه‌ای بوده و قادر به مسیردهی و راهنمایی دانشجویان در طول دوره تحصیل آن‌ها هستند. 

 

  1. بازار کار: زمینههای مختلف آموزش عالی دانشگاه‌های ایتالیا در ارتباط مستقیم با توسعه‌یافتهترین بخش‌های بازار حرفهای کار می‌باشند.
  1. انعطاف پذیری: ساختار رشته‌های آموزش عالی که بر اساس یک سیستم واحدی با عنوان ایتالیایی CFU و انگلیسی ECTS (European Credit Transfer System) می‌باشد، برای دانشجویان انعطاف بسیاری در تنظیم برنامه تحصیلی‌شان را فراهم می‌کند.
  1. بورس‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی: بسیاری از دانشگاه‌ها و آکادمی‌های ایتالیا بورس‌های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که بخش عمده آن‌ها توسط سازمان‌های استانی تامین شده و کمگ‌های مالی و تخفیف‌های خاصی را در زمینه‌های مسکن و خوراک برای آن‌ها فراهم می‌آورد.
  1. کیفیت زندگی: ایتالیا با جای دادن به بیشترین تعداد سایت‌های سازمان جهانی یونسکو در خاک خود، میراثی هنری، تاریخی و ادبی بی‌نظیر، کلکسیون‌های غنی هنری و همچنین یک سنت طولانی در ورزشهای تیمی و انفرادی، کشوری میهمان‌نواز و دارای کیفیت بالای زندگی می‌باشد.