چرا ایتالیا؟


چرا ایتالیا؟

چرا ایتالیا؟

 

تا به حال از خود پرسیده اید چرا تعداد بسیار زیادی از دانشجویان، ایتالیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند؟ واقعاً چه چیز ایتالیا را از باقی کشورها در اروپا متمایز می نماید؟ با ما همرا شوید تا از دلایل اصلی که دانشجویان را برای انتخاب ایتالیا به عنوان مقصد تحصیلی آینده ی خود ترغیب می کند، صحبت کنیم.

دانشگاه‌های ایتالیا، به گواهی بنیاد‌های بین‌المللی رده‌بندی آکادمیک مانندTimes Higher Education ، QS و Shanghai Jao Tong از دیرباز از مراکز عالی تحصیل در دنیا محسوب شده و مدارک آکادمیک صادر شده توسط آن‌ها در تمامی اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته می‌شوند. قدیمی ترین دانشگاه اروپا، در ایتالیا و در شهر بولونیا واقع شده است. دانشگاه بلونیا University of Bologna، سالانه پذیرای هزاران دانشجوی خارجی در تمامی رشته ها به زبان ایتالیایی و بسیاری رشته ها به زبان انگلیسی است. دانشگاه پلی تکنیک میلانPolytechnic of Milan ، رتبه ی ششم دنیا در رشته ی دیزاین، یازدهم در رشته ی معماری و شانزدهم دنیا برای رشته های مهندسی را داراست. دانشگاه سپیِنزا La Sapienza University در پایتخت کشور ایتالیا شهر رم واقع شده است. جالب است بدانید که بیشترین دانشجوی خارجی این دانشگاه را دانشجویان ایرانی تشکیل می دهند. همچنین شایان ذکر است که دانشگاه های ذکر شده و بسیاری دیگر با صاحبان صنایع و کارآفرینان ایتالیایی روابط مستمری دارند به طوری که بسیاری از دوره های مقاطع ارشد، با همکاری برندهای معتبر و به نام ایتالیایی برگزار می گردد.

این ارتباط مستقیم با توسعه‌یافتهترین بخش‌های بازار حرفهای کار، از مهمترین دلایل انتخاب این کشور نه تنها به عنوان مقصد تحصیلی بلکه به عنوان مکانی برای یافتن کار و ادامه فعالیت های حرفه ای دانشجویان است.

همچنین ساختار رشته‌های آموزش عالی در ایتالیا بر اساس یک سیستم واحدی با عنوان ایتالیایی CFU و انگلیسی ECTS (European Credit Transfer System) می‌باشد که برای دانشجویان انعطاف بسیاری را در تنظیم برنامه تحصیلی‌شان فراهم می‌کند.

دلیل دیگر انتخاب ایتالیا به عنوان مقصد تحصیلی، بورس‌های تحصیلی است که بسیاری از دانشگاه‌ها و آکادمی‌ها در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که بخش عمده آن‌ها توسط وزارت امور خارجه این کشور و سازمان‌های استانی تامین شده و کمک‌های مالی و تخفیف‌های خاصی را در زمینه‌های مسکن و خوراک برای دانشجویان فراهم می‌نماید.